Beginnershuttentocht Schladminger Tauern – Amarant Reizen

Al 30 jaar de leukste groepsreizen voor christelijke singles!

Beginnershuttentocht Schladminger Tauern

Met busjes vertrekken we vanuit Nederland richting de Oostenrijkse Alpen. Onderweg overnachten we in een hotel in Duitsland, zodat we de reis rustig kunnen opbouwen. De volgende dag rijden we verder naar het Schladminger Tauerngebied, waar ons avontuur echt begint. Na aankomst maken we een ontspannen middagwandeling om alvast kennis te maken met het bergterrein en het wandelritme. 

7 foto's
Main product image
Gallery image
Gallery image
Gallery image
Gallery image
Gallery image
Gallery image

Beschrijving

Deze huttentocht is speciaal afgestemd op wie voor het eerst een meerdaagse wandeltocht maakt. De Schladminger Tauern vormen een waterrijk en gevarieerd berggebied, bekend om hun tientallen heldere bergmeren, groene almen, brede bergdalen en ruige graniettoppen. Het landschap is vriendelijk en toegankelijk, maar tegelijk indrukwekkend en echt alpien, ideaal om stap voor stap ervaring op te doen met wandelen in de bergen. 

Iedere dag wandelen we een etappe in een rustig tempo, met voldoende tijd voor pauzes, mooie uitzichten en gezelligheid onderweg. De routes voeren langs bergmeren, over alpenweides en via goed gemarkeerde paden naar onze volgende bestemming. Aan het eind van de dag komen we aan in een berghut, waar we samen eten, uitrusten en genieten van de eenvoud en sfeer van het huttenleven. Op zondag nemen we een rustdag — een moment om te ontspannen, een korte wandeling te maken of simpelweg te genieten van de rust en natuur om ons heen. Aan het einde van de tocht sluiten we af met een comfortabele hotelovernachting, voordat we samen terugreizen naar Nederland. 

 

 

Inclusief: 

·       Verblijf in hutten en hotels inclusief halfpensioen

·       Bad- en bedlinnen bij overnachting in hotels 

·       Vervoer vanaf de opstapplaats 

·       Reisleiding 

 

Exclusief: 

·       Reserveringskosten €30,- 

·       SGR-garantie €5,- 

·       Excursies 

·       NKBV lidmaatschap (verplicht) 

·       Reis- en/of annuleringsverzekering 

·       Lunch en overige en consumpties 

·       Bad- en bedlinnen bij overnachting in hutten 

·       Vervoer van huis naar de opstapplek v.v. 

Let op: een goede conditie, wandelervaring en doorzettingsvermogen zijn voor deze tocht vereist. Een passende backpack en stevige recent gebruikte/ingelopen categorie B/C bergschoenen behoren tot de standaarduitrusting. Zodra je de reis hebt gereserveerd, zal de reisleider indien nodig contact met je opnemen om samen met jou na te gaan of deze reis goed bij je past. Tijdens de verplichte voorontmoeting voorafgaande aan de reis zal praktische informatie en verdere bijzonderheden verteld worden. 

Reisdetails

Leeftijdscategorie

alle leeftijden

Aantal dagen

11

Categorie

Huttentrektocht

Vertrekdatum

21-07-2026

T/m

21-07-2026 t/m 31-07-2026

Vertrekmaand

Juli 2026

Intensiteit

1

Reistype

Reis

Vervoer

Minibus

Verblijf

Hut

Land

Oostenrijk

Regio

Buitenland

Niels en Aja

Reisleiders

Hé, leuk dat je geïnteresseerd bent in deze reis!

Ik ben Niels (41), en heb heel veel zin in deze huttentocht door het Schladminger Tauern gebergte.  De bergen hebben mijn hart gestolen, waardoor er niet snel een vakantie voorbij zal gaan zonder wandelingen door bossen, langs beekjes en een bergtop op z’n tijd. Als reisleider ben ik sinds mijn studententijd al vaak mee geweest met Amarant, en dit wordt de elfde keer! 😁 Wat vind ik dan zo mooi aan dit soort reizen? Dat zit hem in de combinatie van nieuwe mensen leren kennen, samen actief bezig zijn in de prachtige natuur, en het geloof met elkaar delen. En graag geef ik mijn liefde voor het wandelen in de bergen door.

Laten we samen op avontuur gaan!
Niels

 

Heej!
Mijn naam is Aja (40), getrouwd met Niels en zin om samen met jou naar de bergen te gaan! Heerlijk, de bergen, vergezichten, gezellige berghutten, spelletjes doen.
De afgelopen drie jaar ben ik als reisleidster meegegaan met een groep vanuit Amarant, samen op avontuur, de omgeving ontdekking, en in een korte tijd elkaar goed leren kennen. Mijn ervaring tot nu toe is dat dit onvergetelijke reizen zijn, waar ik met een glimlach op terug kijk.

Tot binnenkort? 🙂
Aja

Dag 1
Reisdag, overnachting in een hotel in Duitsland

Dag 2
Reisdag naar Oostenrijk en middagwandeling

Dag 3
Huttentocht dag 1: loopdag naar Oberhütte – 4,5 uur – 8,2 km – 560 m stijgen – 430 m dalen

Dag 4
Huttentocht dag 2: loopdag naar Ignaz-Mattis-Hütte – 3 uur 40 min – 6,3 km – 480 m stijgen – 380 m dalen

Dag 5
Huttentocht dag 3: loopdag naar Keinprecht Hütte – 4 uur – 6,5 km – 500 m stijgen – 610 m dalen

Dag 6
Huttentocht dag 4: rustdag

Dag 7
Huttentocht dag 5: loopdag naar Landawirseehütte – 2 uur 45 min – 4,5 km – 400 m stijgen – 280 m dalen

Dag 8
Huttentocht dag 6: loopdag naar Gollinghütte – 4 uur 15 min – 5,5 km – 490 m stijgen – 830 m dalen

Dag 9
Huttentocht dag 7: Untertal (Schladming) – 4 uur – 12 km – 40 m stijgen – 680 m dalen

Dag 10
Nagenieten en terugreis, overnachting in hotel

Dag 11
Terugreis naar Nederland

Details

Leeftijdscategorie:

alle leeftijden

Aantal dagen:

11

T/m:

21-07-2026 t/m 31-07-2026

Intensiteit:

1

Reisnummer:

AM64.53
Vanaf: 2199

Ga voor zeker, ga op reis met Amarant!

In kleinere groepen wordt iedereen gezien en kan je elkaar beter leren kennen

Onze reisleiders zorgen voor verbinding en een warme sfeer in de groep.

Er is ruimte voor gezamenlijke geloofsbeleving en inspirerende gesprekken.

Over Amarant Reizen

Amarant Reizen is een reisorganisatie die sinds 1994 groepsreizen organiseert voor christelijke singles. Van kamperen tot hotelreizen of een verblijf in een vakantiehuis, er is voor ieder wat wils. Geniet van een prachtige omgeving, gezellige reisgenoten en een gedeelde basis; het christelijke geloof. Beleef samen onvergetelijke momenten en maak vrienden voor het leven!